<< назад

Оглас од град

PRODAZBA NA NOVI VELOSIPEDI


објавено на: 10-12-08 , 10:57
    
цена : 0.00 MKD категориja: HACKED BY system32PRODAZBA NA NOVI VELOSIPEDI i polovni
телефонски број : 070355916

прати имейл на продавача

прати на пријател


повеќе од истата категориja

<< претходна страна

СЛЕДНИ РЕЗУЛТАТИ
velosiped
prodavam nov velosiped brzinec
Velosiped so shimano menuvac s
Во одлична состојба, малку возен. Shimano менувач со 21 брзини, п
prodavam alominiev baik skott
prodavam alominiev baik skott skype alex662511 sofia balgaria
VELOSIPED PINARELLO
ROAD BIKE PINARELLO SERVISIRAN SO NOVI GUMI VO ODLICNA SOSTOJBA!!
koga mijata
velosiped koga mijata sportski profi
trkacki velosiped
profesionalen trkacki velosiped kupen od svajcarija so al.ram vo


ОГЛАСИТЕ ПО КАТЕГОРИИ
 
ДРУГИ ОГЛАСИ ОД КОРИСНИКОТ
Prodavam Kuka vo N.Micurin do novata avtobuska
SE PRODAVA KUKA (lepenka) VO MICURIN DO NOVATA AVTOBUSKA 150M2 NA
Kuka do N.Zeleznicka
prodavam kuka (lepenka) do n.zeleznicka so markica za gradba.
KUKA DO N.ZELEZNICKA
Prodavam kuka(lepenka) do nova zeleznicka so markica za gradba.
Prodavam FORD FOCUS 1.4i 16v ful.
prodavam FORD FOCUS 2006god. sedan 1.4i so ful oprema.
Prodavam Kuka vo N.Micurin
Prodavam kuka do novata avtobuska stanica vo n.micurin so markica
Skopje kuka 150 m2 n.micurin
Prodavam kuka lepenka do novata avtobuska 150m2 i dvorno mesto 25
FORD FOCUS 1.4i 2006
Prodavam Ford Focus sedan 1.4i 2006g. so ful oprema.
Како да продаваме подобро во bitpazar.com.mk

Наслов:
Насловот треба јасно, точно и кратко да го опишува вашиот предмет, што го продавате, околу 4-5 збора се оптималната должина. Насловот треба да го грабне потенцијалниот купувач и да го натера да кликне на вашата објава и да го прочита останатиот текст.

Опис:
Описот ја доизградува сликата за вашиот продукт, соответно треба да биде, колку може, подетален. Напишете колку знаете за продуктот, и исто така не двоумете се да ги додадете оригиналните спецификации. Добра тактика е, да додадете лична информација за тоа кое продавате. На пример, ако продавате мобилен телефон, можете да кажете дека сте добиле нов модел на роденден и затоа го продавате тој. Исто така, бидете искрени, вреди.

Слика:
Една слика кажува повеќе од 1000 зборови. Ако имате можност, ставете слики од вашиот продукт. Дури и да не се слики од самиот продукт кој што го продавате, слики од производителот се исто така корисни. Објавите со слики се гледаат до 6 пати повеќе од останатите.

Цена:
Ставете цена, за да ги ориентирате потенцијалните купувачи колку очекувате за продуктот.